Jak wybrać odpowiedni uniform medyczny?

Jak wybrać odpowiedni uniform medyczny?

Przedstawimy kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze uniformu, zaczynając od najważniejszego - dopasowania rozmiaru. Zrozumienie, jak prawidłowo wybrać rozmiar odzieży medycznej, jest fundamentalne dla zapewnienia swobody ruchów i komfortu przez cały dzień pracy. Odkryjemy tajniki idealnego dopasowania i podpowiemy, jak znaleźć strój, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale również wyrazisty i stylowy.

Scrubs dla lekarza

Lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci i wszyscy ci, którzy do pracy potrzebują odzieży medycznej, stoją przed nie lada wyzwaniem. Wybór odzieży medycznej to sprawa odpowiedzialna i bardzo ekscytująca. Zazwyczaj osoby pracujące w szpitalach, przychodniach, klinikach czy gabinetach wybierają komplet odzieży medycznej, coraz częściej określany jako scrubs. W tym artykule opiszemy to, jak znaleźć model fartucha medycznego czy scrubsa, w którym praca nie będzie obowiązkiem, a stanie się satysfakcjonująca i przynosząca dużo radości.

Wybierz swój rozmiar

To jest pierwszy i główny punkt. Użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć obwód klatki piersiowej, talię i biodra, a te porównaj z podanymi w tabeli rozmiarów wymiarami odzieży medycznej. Pamiętaj, że aby dopasować odpowiedni rozmiar odzieży medycznej, należy dodać nieco luzu. Zbyt ciasne ubrania medyczne utrudnią ruch, a w całodziennej pracy lekarza, położnej czy pielęgniarki najważniejsza jest swoboda ruchów oraz komfort pracy. Wykonując codzienne obowiązki związane z opieką nad pacjentem, na pewno docenisz luźniejszą bluzę, która zapewni Ci możliwość wykonania każdego ruchu rękami oraz spodnie, które pozwolą Ci swobodnie się schylać czy kucać, nie krępując ruchów.

Wybierz odpowiednią tkaninę

Odzież medyczna powinna być nie tylko piękna, ale także praktyczna. Tutaj wiele zależy od tkaniny. Tkanina, z której uszyta jest odzież dla lekarza, powinna spełniać szereg wymagań: wysoka wytrzymałość, odporność na zużycie oraz na środki dezynfekujące i sterylizację, jednocześnie tkanina powinna być przyjemna dla ciała. W ofercie naszego sklepu oferujemy uniformy medyczne uszyte nie tylko według najnowszych trendów, ale z materiałów najwyższej jakości. W ofercie Jullita Fashion Med znajdziesz odzież medyczną uszytą z tkanin o różnym składzie, w tym bawełniane, z wiskozą, ze spandexem czy sztucznym jedwabiem. Są to tkaniny bardzo łatwe w pielęgnacji i przyjemne w dotyku, co jest absolutnym plusem materiałów przeznaczonych na ubrania dla lekarzy i pielęgniarek.

Znajdź właściwy styl

Kupując fartuch medyczny lub scrubs, zwróć uwagę na cechy swojej sylwetki. Na przykład: dekolt w szpic optycznie wydłuża szyję, zwężana talia w bluzie medycznej wyszczupli sylwetkę, a ciemne spodnie o prostym kroju optycznie zmniejszają biodra. Połącz rzeczy o identycznych odcieniach i stwórz „total look” - góra i dół stworzą pionową linię, dzięki czemu sylwetka będzie wydawała się dłuższa i smuklejsza. Kupując odzież medyczną, pamiętaj o swoich przyzwyczajeniach. Jeśli nosisz ze sobą telefon, słodycze, notes, powinnaś wybrać modele z kieszeniami. Chcesz maksymalnie uwolnić ruch? Przyjrzyj się bliżej minimalistycznym modelom o prostym lub dopasowanym kroju.